دانلود فایل نقش بازی در رشد خلاقیت کودکان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل نقش بازی در رشد خلاقیت کودکان :

دانلود فایل نقش بازی در رشد خلاقیت کودکان


مقدمه :

کودک از طریق بازی با انواع اسباب بازی, موفق به شناخت شکل ها, رنگ ها, اندازه ها, جنس اشیا و اهمیت آنها می شود و از بازیها و ورزش ها, مهارت به دست می آورد.

کودک از طریق بازی با انواع اسباب بازی, موفق به شناخت شکل ها, رنگ ها, اندازه ها, جنس اشیا و اهمیت آنها می شود و از بازیها و ورزش ها, مهارت به دست می آورد. با اکتشاف و جمع آوری اشیا اطلاعاتی را کسب می کند که نمی تواند در کتاب های مدرسه اش پیدا کند. مطالعه کتاب و دیدن فیلم مناسب, اطلاعات کودک را وسیع تر می کند و به او شادی و لذت می بخشد.

نقش خلاقیت در بازی کودکان

کودک به وسیله بازی دنیا را می شناسد, می فهمد و کنترل می کند و می تواند میان واقعیت و تخیل فرق بگذارد, میزان توانایی های خود را با دیگران مقایسه می کند و یک مفهوم روشن تر و واقع گریانه تر از خود به دست می آورد و می تواند مسئولیت کامل اعمال خود را برعهده بگیرد. در بازی نقش های معینی را برعهده می گیرد و درمی یابد کدام نقش بیشترین لذت را به وی می دهد و بازی او را قادر می سازد تا رضایت بخش ترین رابطه ها را با دیگران برقرار کند.

با کمک بازی, خوب و بد را درک می کند و می فهمد که اگر بخواهد در بازی یک فرد قابل قبول باشد باید درستکار و با حقیقت, مسلط به خود و عادل باشد. همچنین درمی یابد دوستانش در بازی به نسبت والدین کمتر شکیبا هستند و یاد می گیرد که اصول اخلاقی را هنگام بازی نسبت به محیط خانه و مدرسه به طور کامل تر رعایت کند.

در دوران مدرسه علاقه به بازی نمایشی کم و به بازیهای سازنده شروع می شود. در این بازی کودک می تواند بدون همبازی مدت ها بازی کند و لذت ببرد. متداول ترین این بازی کشیدن نقاشی, ساختن چیزهایی از گل, خمیر, سنگ کاغذ و... می باشد. این نوع بازی های سازنده, قدرت تخیل کودک را تقویت نموده و موجبات بهداشت روانی و لذت حیاتی می شود.

بازی مناسب ترین روش تربیتی است و وظیفه مربی است که بازیهای مناسب برای کودکان ترتیب دهد.

نوع فایل:word

سایز:9.43 KB

تعداد صفحه:7

لینک کمکی