دانلود فایل پاورپوینت بتن سنگین – طرح اختلاط, ویژگی ها و کاربرد بتن سنگین

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل پاورپوینت بتن سنگین – طرح اختلاط, ویژگی ها و کاربرد بتن سنگین :

پاورپوینت بتن سنگین – طرح اختلاط, ویژگی ها و کاربرد بتن سنگین

بتن سنگین – طرح اختلاط, ویژگی ها و کاربرد بتن سنگین
براساس تعریف موسسه ACI, بتن سنگین بتنی است که اساساً دارای وزن مخصوص بیشتری نسبت به بتن های معمولی است. در ساخت بتن سنگین به جای شن و ماسه از خرده‌های فولاد, چدن و یا سولفات باریم استفاده می‌شود. وزن مخصوص بتن سنگین حدود / تا / برابر وزن مخصوص بتن معمولی است. بتن سنگین براساس نوع و اندازه سنگدانه مصرفی و شیوه تراکم و تخلیه, می‌تواند جرم مخصوصی بیش از کیلوگرم بر متر مکعب داشته باشد. اگر جرم مخصوص بتن معمولی حدود و بتن سنگین کیلوگرم بر متر مکعب فرض شود, جهت تهیه یک مخلوط همگن و یکنواخت, بدون اینکه فشار اضافی بر تجهیزات مکانیکی اعمال گردد, باید از درصد ظرفیت اسمی دستگاه مخلوط کن استفاده شود.
با افزایش چگالی بتن, خصوصیات زیادی از بتن افزایش یافته یا دستخوش تغییر خواهد شد. یکی از مهمترین این خصوصیات, مقاومت سایشی بتن است. بتن سنگین همواره هزینه ساخت بیشتری نسبت به بتن های معمولی دارد.
کاربرد بتن سنگین
بتن سنگین به طور ویژه به عنوان سپر محافظ در مقابل تشعشع به کار می‌رود. انتخاب بتن برای حفاظت تابشی به نوع و شدت تابش و الزامات فضا بستگی دارد. کارایی حفاظ بتنی در برابر تشعشات تقریباً با جرم مخصوص بتن متناسب است. جرم مخصوص بیشتر, حفاظ موثرتری ایجاد می کند. برخی از سنگدانه ها از آب بلوری به نام آب پیوندی تشکیل شده‌اند که بخشی از ساختار آنها را تشکیل می‌دهد. به همین دلیل چنانچه کاهش پرتوهای گاما و تابش نوترونی هر دو ضرورت داشته باشد‌, اغلب از سنگدانه های سنگین با مقدار آب بلوری بالا استفاده می‌شود‌. برای کاهش تابش نوترونی, به ترکیبات بتن سنگین, شیش بور نیز اضافه می‌شود.


کاربران عزیز توجه داشته باشید هنگام دانلود فایل از مرورگر internet explorer استفاده نکنید ,vpn نیز غیر فعال باشد تا با مشکل روبه رو نشوید.

لینک کمکی