دانلود فایل پاورپوینت جوشکاری میگ مگ

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل پاورپوینت جوشکاری میگ مگ :

دانلود فایل پاورپوینت جوشکاری میگ مگ

دانلود فایل پاورپوینت جوشکاری میگ مگ
فهرست:

جوشکاری میگ مگ
مزیت جوشکاری میگ مگ
معایب جوشکاری میگ مگ
نحوه‌ی اجرای کار جوشکاری میگ مگ
فلزات مورد جوشکاری
ضخامت فلزات مورد جوشکاری
انواع انتقال مذاب در جوشکاری میگ مگ
تأثیر ویسکوزیته و کشش سطحی‌
تأثیر گازهای منبسط شده‌
اثر پدیده Pinch effect
انتقال اتصال کوتاه‌
انتقال گلوله‌ای‌
انتقال اسپری‌
انتقال اسپری پالسی‌

جوشکاری میگ مگ

فرآیند جوشکاری میگ مگ جایگزین جوشکاری با الکترود دستی شده است. با یک نگاه به فرآیندهای جوشکاری معمول, نظیر‌ جوشکاری با قوس الکتریکی دستی, جوشکاری زیر پودری و جوشکاری میگ مگ, براحتی می‌توان دریافت‌ ‌که استفاده از جوشکاری قوسی با گاز محافظ میگ مگ در سراسر دنیا بوجود آمده است. جوشکاری میگ مگ بیشترین کاربرد را در اروپای غربی, ژاپن و ایالات متحده آمریکا دارد.
در این فرآیند, حرارت لازم برای ذوب فلز پایه و الکترود, از طریق تشکیل قوس الکتریکی بین آنها تأمین می‌شود. الکترود در این فرآیند سیمی است که بصورت دائم و با یک سرعت معین به حوضچه جوش تغذیه ‌و به عنوان فلز پر کننده مصرف می‌شو‌د. قوس الکتریکی حوضچه جوش و مناطق حرارت دیده اطراف, توسط یک گاز محافظ یا مخلوطی از گازها که از سر مشعل خارج شده, محافظت می‌شوند. گاز محافظ باید به طور کامل فلز جوش را محافظت نماید. ورود هوا می‌تواند باعث آلودگی فلز جوش شود.

مزیت جوشکاری میگ مگ

‌مزیت اصلی جوشکاری میگ مگ نسبت به جوش کاری قوس الکتریکی دستی‌, سرعت بیشتر و نرخ رسوب بالاتر بوده که اساساً مربوط به پارامترهای زیر است.
1- ‌‌تغذیه سیم بطور مداوم است. بطوری که نیاز به وقف جوشکاری جهت تعویض الکترود نیست. در صورتی که جوشکاری با الکترود دستی نیاز به توقف برای تعویض الکترود است.
2- ‌در این فرآیند نیاز به برطرف کردن سرباره از سطح جوش نیست ‌بجز FCAW. زیرا سرباره‌ای وجود ندارد. در صورتی که در جوشکاری با الکترود دستی‌, سرباره بایستی از سطح جوش برطرف شود.
3- ‌استفاده از سیم جوش با قطر کمتر نسبت به الکترود جوشکاری دستی در این فرآیند به شدت جریان بیشتری نیاز است. ‌در نتیجه نرخ رسوب جوش بیشتری انجام می‌گیرد.
4- ‌در این روش هیدروژن کمتری جذب فلز جوش می‌شود که برای فولادهای حساس به ترک هیدروژنی امری مهم است.
5- ‌امکان جوشکاری ورق‌های کمتر از میلیمتر وجود دارد.
6- ‌این فرآیند قابل اتومات شدن است.
7- ‌آموزش جوشکاری در این فرآیند نیاز به زمان کمتری دارد.


کاربران عزیز توجه داشته باشید هنگام دانلود فایل از مرورگر internet explorer استفاده نکنید ,vpn نیز غیر فعال باشد تا با مشکل روبه رو نشوید.

لینک کمکی